In memoriam Nives Rittig Beljak

In memoriam Nives Rittig Beljak

  • Post by:
  • 24/11/2020
  • Comments off

U dubokoj tuzi, još nespremni povjerovati, obavještavamo Vas da je preminula naša draga kolegica dr. sc. Nives Rittig Beljak. Sve se riječi sada čine preskromne da bismo opisali njezin vedar, živahan i nadasve znatiželjan duh koji ju je uvijek vodio prema još neistraženim putevima i pričama s prve linije naše svakodnevice. Znanstvena je zajednica izgubila autentičan etnološki glas koji je znao prepoznati i otvoriti nove teme, osobito istraživanja kulture prehrane koja su bila u središtu njezina interesa desetljećima. Svi mi koji smo imali neizmjernu sreću poznavati je osobno, gubimo osobu koju smo voljeli i poštovali neizmjernom lakoćom.  

Sretan put, Nina, i malo je reći hvala! 

Jelena Ivanišević